آموزش انتقال سایت

آموزش انتقال سایت

آموزش انتقال سایت و نحوه انتقال وبسایت به هاست جدید
در صورتی که اقدام به تهیه‌ي هاست جدید کرده‌اید برای انتقال کامل وب سایت‌تان به هاست جدید مطابق توضیحات زیر عمل کنید.
قبل از تهیه‌ي هاست جدید اطمینان حاصل کنید که هاست مورد نظرتان سرویس‌های لازم برای وب‌سایت‌تان را بدون مشکل پشتیبانی می‌کند.

آموزش انتقال سایت و مراحل انتقال وب‌سایت
1- در هاست فعلی از فایل‌های وب‌سایت موجود در پوشه‌ي خانگی سایت، دیتابیس یا دیتابیس‌ها و ایمیل‌هایتان بکاپ تهیه کنید. ایمیل‌های شما به هاست جدید منتقل نخواهد شد،‌ بنابراین در صورتی که ایمیل‌های مهمی در هاست فعلی خود دارید از طریق نرم‌افزارهای کلاینت ایمیل مانند Outlook آن‌ها را بر روی رایانه‌ي خود منتقل کنید.
2- پس از اطمینان از در اختیار داشتن بکاپ کامل از طریق پنل دامنه‌تان نیم سرورهای دامنه‌ي خود را بر روی هاست جدید تنظیم نمایید. نیم سرورهای مورد نیاز در مشخصات سرویس هاست شما درج شده است. (اگر دامنه‌تان را از ما تهیه کرده‌اید برای تغییر نیم سرورها مطابق این راه‌نما عمل کنید.)
3- در هاست جدیدتان از طریق FTP یا در صورت مشکل داشتن از طریق File Manager کنترل پنل هاست فایل‌ها را آپلود کنید. توصیه‌ي ما استفاده از FTP است که اگر قطعی‌یی در اتصال اینترنت‌تان بروز کرد انتقال فایل‌ها را نخواهید از ابتدا انجام دهید. اگر دیتابیس دارید آن را بازگردانی (restore) کنید (برای آشنایی با نحوه‌ي بازگردانی دیتابیس بسته به نوع هاست‌تان به راه‌نمای مربوط به هاست ویندوز یا هاست لینوکس مراجعه کنید.) اگر در فایل تنظیمات سایت‌تان نیاز به اعمال تغییراتی مانند تغییر بعضی مسیرهای هاست یا مشخصات دیتابیس دارید انجام دهید. در فول بکاپ‌های لینوکس فایل‌های بکاپ دیتابیس در پوشه‌ي sql قرار دارد.

روش تهیه‌ي بکاپ از فایل‌ها
از طریق نرم‌افزارهای کلاینت FTP مانند Filezilla (راهنما) به سرور هاست‌تان متصل شوید و فایل‌های مورد نظرتان را دانلود کنید. در هاست ویندوز فایل‌های اصلی سایت در پوشه‌ی wwwroot قرار دارد (راهنمای بکاپ‌گیری در هاست ویندوز) و در هاست‌های لینوکس در پوشه‌ي public_html یا www (بسته به پنل هاست‌تان). بهتر است کل فایل‌هایی را که می‌خواهید دانلود کنید ابتدا از طریق کنترل پنل هاست به صورت فشرده درآورید. امکان دانلود از طریق کنترل پنل هاست از بخش File Manager نیز وجود دارد. اما دانلود از FTP توصیه می‌شود.
در هاست‌های لینوکس برای بکاپ‌گیری از کل فایل‌های سایت و دیتابیس به صورت یک‌جا می‌توانید از ویژگی Full Backup نیز استفاده کنید (راهنمای تهیه‌ي فول بکاپ).

روش بکاپ‌گیری از دیتابیس
در هاست ویندوز باید از دیتابیس خود جداگانه بکاپ بگیرید (راهنما). در هاست لینوکس می‌توانید از دیتابیس بکاپ جداگانه بگیرید (راهنما) یا از ویژگی فول بکاپ استفاده کنید و دیتابیس را نیز به همراه فایل‌هایتان بکاپ بگیرید.

روش بکاپ‌گیری از ایمیل‌ها
از طریق نرم‌افزارهایی مانند Outlook یا Thunderbird به تک تک حساب‌های ایمیل‌تان متصل شوید و تمام ایمیل‌های موجود در حساب‌ها را بر روی رایانه‌ي خود بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *