سیستم مدیریت محتوا اکسپرشن انجین (EXPRESSIONENGINE) چيست ؟

اکسپرشن انجین

نیازمند لایسنس، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

اکسپرشن انجین -EXPRESSIONENGINE

این سامانه ترکیب جالبی از نرم افزارهای غیر رایگان و متن باز است. ساختار این سیستم مدیریت محتوا بر پایه CodeIgniter می باشد که خود یک فرم ورک متن باز است. جنبه ی غیر رایگان این سامانه از این واقعیت نشات می گیرد که برنامه نویسانی متعهد همراه با پشتیبانی فنی و انحصاری در پس این سیستم وجود دارند.

وب سایت های مطرحی که به کمک این سیستم راه اندازی شده اند عبارت است از AIX Life، the Canon Ixus site و LivingSocial Adventures.

کستردگی پلاگین و ماژول ها در این CMS بسیار محدود است به طوری که تنها 22 ماژول و 100 پلاگین در دسترس است. اما با همین تعداد اندک، دانش نامه ها، تالارهای گفتگو ، سایت های مدیریت کاربران، تجارت الکترونیک، سایت های آمارگیری و…. بیشماری ایجاد شده است. چنانچه از طریق وب سایت رسمی امکان یافتن پلاگین مورد نظر فراهم نباشد، انجمن هایی برای ارائه ی پلاگین متناسب با نیاز شما در نظر گرفته شده است.
مزایای اکسپرشن انجین:

ارائه لایسنس
تمرکز بر امنیت(این در حالی است که سامانه مذکور با هیچگونه نقص امنیتی جدی مواجه نشده است)
عدم اعمال محدودیت در طراحی سایت ها

معایب اکسپرشن انجین:

هزینه بالا بخصوص برای طراحی سایت های تجاری
پیچیدگی برای طراحی سایت های ساده و ابتدایی
عدم وجود دمو جهت ارزیابی سامانه پیش از خرید

ترکیب جالبی از نرم افزارهای متن‌باز و غیررایگان است. مطالب بیشتر را درباره اکسپرشن انجین را در ادامه مطالعه نمایید .
ساختار این سیستم مدیریت محتوا بر پایه CodeIgniter می‌باشد که خود یک فریم‌ورک‌های phpبه صورت متن‌باز است. جنبه‌ی غیررایگان این سامانه از این واقعیت نشات می‌گیرد که برنامه‌نویسانی متعهد همراه با پشتیبانی فنی و منحصر به فرد این سیستم وجود دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.